Város
A város
A városok központi szerepet játszanak a The Westben. Ezekben közösen munkálkodhatsz más játékosokkal. Minden épület, ami a városodban felépül előnyt jelent a város és a Te számodra is. Ahhoz, hogy egy város tagja lehess, csatlakoznod kell egy meglévő városhoz, vagy alapítanod kell egy újat. A várospontszámot a városba bevitt összes építési pont adja. A tagpontszámot úgy kaphatjuk meg, hogy a tagok számát megszorozzuk az átlagszinttel majd ezt még öttel (figyelem, a játék a ranglistában kerekíti az átlagszintet).
A ranglista az alábbiak összegével rangsorolja a városokat:
várospontszám + erődpontszám + tagpontszám + párbajpontszám + lakosok átlagszintje
Városalapítás
Ahhoz, hogy alapítani tudj egy új várost a következőkre lesz szükséged:
- 80 energia
- $300
- Valamint keresned kell egy ilyen helyet a térképen:
A városalapítás 8 óráig tart.
Ha eszméleted veszted, se a pénzt, se az energiát nem kapod vissza!
Belépés egy városba
Ahhoz, hogy csatlakozni tudj egy városhoz, meghívást kell kapnod. Ezt kizárólag a város kalaposai intézhetik. Mivel a The West a csapatjátékról szól, fontos, hogy tartozz valahova. Főleg az elején érdemes valahová jelentkezni, mintsem új várost alapítani. A városalapításhoz és a város vezetéséhez nem árt némi tapasztalat. A város kiválasztásához pár jó tanács: általánosságban elmondható, hogy nem jó taktika az első helyen álló városnak írni, mert ez általában elutasítja a megkeresést. Veled egy szinten álló, vagy kicsivel jobb játékosokból álló város a legjobb választás. Ha megtaláltad az ideális várost, érdemes elolvasni a város profilját, hiszen általában itt meg van adva, hogy kinek kell írni tagfelvétel ügyben. Ha ez az információ meg volt adva, akkor ennek a személynek, ha nem, a város egy alapítójának írj egy telegramot.
A városod profilját az alsó menüsorban található gombra kattintva tudod megnyitni.
Kilépés a városból
A városházán belül kattints a lakosokra, azon belül a ikonra. Ekkor felugrik egy megerősítő ablak, ami közli veled, hogy mennyi idő múlva tudnál újra csatlakozni egy városhoz. Itt még meggondolhatod magad a kilépésről, kérjük vedd figyelembe, hogy kilépés után legalább 2 órán keresztül nem tudsz városhoz csatlakozni.
Minden kilépés után 2 órával többet kell várnod, hogy újra csatlakozhass egy városhoz. Ezt az idő csökken, ha egy város tagja vagy. Minden városban töltött nap után 5 perccel kevesebbet kell várnod a következő kilépésedkor.
Amennyiben bejelentkeztél egy erődharcra, a városodat nem tudod elhagyni! Két lehetőséged van ekkor: 1, Részt veszel az erődharcon és a harc végén tudsz kilépni. 2, Nem veszel részt az erődharcon, ekkor a harc kezdete után már elhagyhatod a városodat.
Építési pont
Minden város rendelkezik egy úgynevezett építési ponttal, ami a város kiépítettségét jellemzi. Az Erődök alapításához, valamint erődharchoz meghatározott mennyiségű építési pontra van szükség, ezt megtekintheted az erődök címszó alatt.
Városkassza
Minden városnak van egy városkasszája, ahol a lakosok által építésre, valamint az alapítók által erődharcokra költhető pénzt tárolják. A városkasszába tett pénzt nem lehet kivenni, valamint sosem vész el (nem tudja kirabolni senki).
Jogok
A városok lakosainak 3 féle rangja lehet: (értelemszerűen a nagyobb rang a kisebb rang jogaival is rendelkezik)
- Polgár
- Fizethet a városkasszába
- Építheti a várost
- Hozzászólhat témákhoz városfórumon
- Városi tanácsos
- Meghívót küldhet játékosnak, meghívókat visszavonhat
- Polgárokat elbocsáthat
- Tanácsosokat kinevezhet, lefokozhat és elbocsáthat
- Szövetséget alapíthat, elhagyhat
- Szövetségi meghívókat küldhet, visszavonhat
- Szerkeszthet város, erődprofilt
- Új témát nyithat városfórumon, törölheti a már meglévőket
- Városalapító
- Alapítókat kinevezhet, lefokozhat és elbocsáthat
- Átnevezhet erődöt
- Rendezheti a városfórumot.
Szellemvárosok
A szellemvárosok elhagyatott városok. Ha az utolsó lakos is elhagyja a városát, akkor lesz a városból szellemváros.
A szellemvárosokban nem használhatóak az épületek, a bank és a hotel bezárt, a kereskedő nem kínál semmilyen terméket. A piacán vásárolt tárgyak és az ott eladott tárgyakért járó pénz azonban átvehető a megfelelő gombbal. Természetesen el kell érte ugyanúgy sétálni.
Egy szellemváros újjáépítése ugyanannyiba kerül, mint egy teljesen új város alapítása. A szellemváros előnye azonban, hogy az épületek szintjei megmaradnak. Ha például a hotel már a harmadik szinten volt, akkor újraalapítás után is annyin marad. Az újraalapítás után láthatóvá válnak az épületek szintjei, viszont a városkassza mindig üres alapítás után.
A városok épületei
A The West városaiban a következő épületekkel találkozhatunk:
- Városháza
- Bank
- Fegyverkovács
- Hotel
- Lakóház
- Kocsma
- Piac
- Seriff
- Szabó
- Temetkezési vállalkozó
- Templom
- Vegyesbolt
Városháza
A városháza az a hely, ahol a város lakói találkoznak. Itt lehet épületeket fejleszteni, a város profilját és nevét módosítani, valamint új játékosokat meghívni.
A városháza minden szintjével könnyebb az épületeket a városban fejleszteni. Minden szinttel 5 ponttal csökken a kiépítés nehézsége.
Az építés menüpontban láthatod, hogy mennyire van kiépítve a városod, és mely épületeket fejlesztheted még. Minden lakos dolgozhat az épületeken. Csak egyesült erővel lehet kiépíteni teljesen egy várost. Ha az adott épület kiépítettsége eléri a 100%-ot, akkor feljebb lép egy szinttel. A maximálisan kiépített épületet nem lehet továbbfejleszteni.
Ha kiválasztod egy épület kiépítését akkor ott továbbfejlesztheted azt.
A város fejlesztése pénzbe kerül. Ha van pénz a városkasszában, akkor onnan érdemes kivenned. Ha nincs, a saját vagyonodat is felhasználhatod. Minden építéssel töltött óra 240 dollárba kerül.
Minden építéshez szükséges képességpont: építés háromszor, javítás és irányítás. Mindegyik épületnek van nehézsége, ami a bevitt munkapontból kerül levonásra. Ha nincsen elegendő képességpontod, akkor más épületet kell fejlesztened, vagy a városházát.
A lakosok menüpontban látod, hogy kik laknak az adott városban, mi a mesterségük, a karakterosztályuk és milyen szintűek. A saját városodban ezen felül azt is látod, hogy mennyire aktívak (zöld karika: aktív, sárga karika: két napja inaktív, piros karika: egy hete inaktív, kék karika: vakáció módban van), mennyit fizettek be a városkasszába és mennyi időt fektettek épületek kiépítésébe.
Ha valamilyen oknál fogva el szeretnéd hagyni a városodat, azt is itt teheted meg.
A városnapló menüpontban látod, hogy milyen változások történtek a városban. Itt menti el a rendszer, hogy ki épített a városban, illetve hogy ki lépett be a városba vagy ki hagyta el.
A városvezetők még öt menüpontból választhatnak:
A meghívók menüpontban az aktuálisan kiküldött meghívók találhatóak. Itt lehet új játékosokat meghívni vagy a már kiküldött meghívókat visszavonni.
Az ügyintézés pontban van lehetőség átnevezni a várost, módosítani a városprofilt illetve logót feltölteni.
A szövetség menüpontban látod a szövetséged tagvárosait. Megmutatja az egyes városok létszámát, építési pontjait, a szövetségbe csatlakozás dátumát és a szövetségben elfoglalt pozícióját. Ha nem vagy tagja szövetségnek, akkor itt tudsz újat alapítani. Itt lehet jogokat is adni egyes városoknak.
A szövetség meghívói menüpontban tudsz elfogadni vagy visszautasítani szövetségi meghívókat. Ha városod alapítóváros vagy tanácsnok város, akkor itt tudsz városokat meghívni a szövetségbe.
A szövetségi krónika menüpontban látod a szövetséggel kapcsolatos összes változást.
A szövetségekről bővebben is olvashatsz: itt.
A kiépíthető maximális szint 10.
Bank
- Számlaegyenleg
A bankban van lehetőséged pénzed biztonságba helyezésére. A bankszámlán található pénz nem veszhet el párbajban sem. A bankszámlán lévő pénzt nem kell levenned, hogy használni tudd, mivel a játék automatikusan költ onnan is, ha a készpénzed nem elég. Például ha egy idegen városban vásárolsz, automatikusan lejön a számládról a pénz, ha a készpénzed már elfogyott.
- Forgalom
Itt megtekintheted a készpénzed és a banki egyenleged változásait.
- Átutalás
Az 1.31-es verzióval kezdődően lehetőség van másik játékosnak pénzt átutalni a bankon keresztül. Ezt úgy tudod elvégezni, hogy megnyitod a bankot, ott az Átutalás gombra kattintasz, végül pedig kitöltöd a 3 beviteli mezőt:- Felhasználónév - a játékos neve, akinek utalod a pénzt
- Összeg - az összeg, amit szeretnél átutalni*
- Átutalás oka - magyarázat az átutalásra
- Hogy létrejöjjön az utalás, el kell fogadnod a The West szabályzatát illetve egy városnál kell állnod.
* 5% díj kerül levonásra a megadott összegből.
- Várospénztár
A bankban tudsz a városkasszába is pénzt befizetni. A bankból pénzt nem tudsz kivenni, de a bent lévő összeget bármikor tudod használni. A kiépíthető maximális szint 10.
Az 1.26-os verzió óta a bankba történő befizetéskor a bank költséget von le a játékostól, mely a bank szintjétől függően a következőképpen változik:
Idegen városban a befizetés költsége mindig 20%
Bank szintje Költség 1 13% 2 12% 3 11% 4 10% 5 9% Bank szintje Költség 6 8% 7 7% 8 6% 9 5% 10 4% A munkások 2%-kal (prémiummal 4%-kal) kevesebb banki költséget fizetnek.
Az 1.27-es verzió óta a banki befizetésnél a költségek a befizetett összegből levont költség alapján számolódnak, nem tisztán a befizetett összeg alapján. 100$ befizetése esetén 10%-os banki költséggel ez a következőt jelenti:
( 100 - (100 * 0,1)) * 0,1 = ( 100 - 10 ) * 0,1 = 90 * 0,1 = 9$
Fegyverkovács
A fegyverkovács egy kereskedő. Nála vásárolhatsz ütő- és lőfegyvereket, valamint az erődharchoz szükséges balkezes fegyvereket is. Ha vásárolni szeretnél, nincs más dolgod, mint a bal egérgombbal a kiválasztott tárgyra kattintani, majd az Igen gombbal jóváhagyhatod a vásárlást. A pénz ezután levonásra kerül, a tárgyat pedig a felszereléseid közt megtalálod.
A kereskedő városában kell tartózkodnod, ha tárgyat akarsz vásárolni tőle. Az útjelző tábla segítségével juthatsz el a városba. Az 1.27-es verzió óta aranyrögökért cserébe akkor is vásárolhatsz a kereskedőknél, ha nem tartózkodsz az adott városban.
Lehetőséged van a tárgyaid eladására. Az eladási ár mindenhol azonos, várostól függetlenül.
Minden szintlépéssel új fegyvereket kap a fegyverkovács.
Más városok lakóinak a fegyverek négyszer annyiba kerülnek.
A kiépíthető maximális szint 30.
Hotel
A hotelben alhatsz, alvás közben pedig az életerő- és energiapontok gyorsabban regenerálódnak. Alvás közben nem lehet kihívni párbajra. Amennyiben munka vagy párbaj közben elveszíted az eszméleted, a saját városod hoteljában ébredsz. Minél jobban ki van építve egy hotel, annál jobb szobák állnak a rendelkezésedre. A kalandor karakternek az első két szoba (karakterbónusz prémiummal az első négy) mindig ingyen áll rendelkezésére a hotelben. Mindenki másnak azonban fizetnie kell az egyes szobákért, ráadásul ez a díj a szoba minőségével növekszik.
A saját városod hoteljében mindig ingyen aludhatsz a választott szobától függetlenül.
A kiépíthető maximális szint 5.
Lakóház
A lakóházakra azért van szükség, hogy többen csatlakozhassanak a városhoz. Ez az épület a várost megnyitva nem látható. Minden szinttel öttel több játékos csatlakozhat a városhoz.
A kiépíthető maximális szint 10.
Kocsma
A kocsma funkciója kettős:
- Saját városod kocsmájában tudsz kalandokat elfogadni, majd teljesíteni
- Idegen városok kocsmájában tudsz másokat kihívni párbajra, ahol ilyen szövegekkel találkozhatsz:
Üzenet Magyarázat Kihívás párbajra A játékost kihívhatod párbajra Párbaj nem lehetséges A játékos párbajszintje túl magas vagy túl alacsony Éppen alszik Alvó játékost nem lehet kihívni Egy erődért harcol A játékos egy olyan erődnél áll, ahol erődharc lesz vakáción van A vakáció módban lévő játékost nem lehet kihívni Párbaj 48 óráig nem lehetséges A játékost valaki kiütötte, 48 óráig nem párbajozhat.
Ez az épület nem fejleszthető.
Piac
Az 1.29-es verziótól kezdve a piac is kiépíthető a városokban, itt tudnak a játékosok kereskedni egymással. A kereskedelem menetéről részletes leírás található a piac lapon.
Minden szinttel csökken a kereskedelem díja.
A kiépíthető maximális szint 10.
Seriff
Az 1.29-es verziótól kezdve a seriff irodája is kiépíthető a városokban, itt tudnak a játékosok vérdíjat tenni egymás fejére. A vérdíj kitűzésének menetéről részletes leírás található a párbaj súgó vérdíj részében.
Minden szinttel egyre nagyobb sugarú körből láthatóak a körözött játékosok. Az épület 4. szintjéig ha egy körözött játékos a seriff iroda hatótávolságán kívülre megy, a vérdíj eltűnik az adott seriff irodájából. Teljesen kiépítve az adott világ összes körözése megjelenik.
A seriff épületében meg tudod nézni, hogy még mennyi idő van hátra a 48 órás párbajvédettségedből.
A kiépíthető maximális szint 5.
Szabó
A szabó egy kereskedő. Nála vásárolhatsz kalapokat, ruhát, nadrágot és cipőt. Ha vásárolni szeretnél nincs más dolgod, mint a bal egérgombbal a kiválasztott tárgyra kattintani, majd az Igen gombbal jóváhagyhatod a vásárlást. A pénz ezután levonásra kerül, a tárgyat pedig a felszereléseid közt megtalálod.
A kereskedő városában kell tartózkodnod, ha tárgyat akarsz vásárolni tőle. Az útjelző tábla segítségével juthatsz el a városba. Az 1.27-es verzió óta aranyrögökért cserébe akkor is vásárolhatsz a kereskedőknél, ha nem tartózkodsz az adott városban.
Minden szinttel új tárgyakat kap a szabó. Ezek szinte mindig jobbak, mint a korábbiak. Hogy milyeneket kap, azt a véletlen dönti el. Tehát minden városban más tárgyai vannak a szabónak.
Más városok lakóinak a termékek négyszer annyiba kerülnek.
A kiépíthető maximális szint 25.
Temetkezési vállalkozó
A temetkezési vállalkozóra azért van szükség, hogy párbajozhass a városban. Ha nincs temetkezési vállalkozó a városodban, akkor is kihívhatnak párbajra, csak Te nem tudsz visszatámadni.
A temetkezési vállalkozóra kattintva megnézheted az adott város párbaj statisztikáit (összes-, megnyert-, elveszített párbaj, stb).
A kiépíthető maximális szint 1.Templom
A templomban imádkozhatsz. Az ima hatása titok, sem itt, sem a segítségben, sem a fórumban nem található erről információ. A support sem fogja elárulni neked, így kérjük, hogy ne is írj ez ügyben. Az ima 15 percig tart, de nem éri meg folyamatosan imádkozni.
Az épület az 1.35-ös frissítéssel a végtelenségig építhető, egyre nagyobb bónuszt nyújtva.
Fontos: a bónusz nem az imák számát növeli, hanem az ima hatását. Például ha egy 83-as szintű templomban elmondasz egy imát, akkor az imák száma eggyel növekszik illetve +9 bónuszt kapsz az ima hatására.
Templomhoz szükséges munkapontok = (Templom szint * 15) - 29
Vegyesbolt
A vegyesbolt egy kereskedő. Itt tudsz magadnak nyakpántokat, öveket és állatokat vásárolni. Ha vásárolni szeretnél nincs más dolgod, mint a bal egérgombbal a kiválasztott tárgyra kattintani, majd az Igen gombbal jóváhagyhatod a vásárlást. A pénz ezután levonásra kerül, a tárgyat pedig a felszereléseid közt megtalálod.
A kereskedő városában kell tartózkodnod, ha tárgyat akarsz vásárolni tőle. Az útjelző tábla segítségével juthatsz el a városba. Az 1.27-es verzió óta aranyrögökért cserébe akkor is vásárolhatsz a kereskedőknél, ha nem tartózkodsz az adott városban.
Szintlépéssel új tárgyakat kap a vegyesbolt. Szinte mindig jobbak az addigiaknál. Hogy milyen nyakpántokat kap, az a véletlen műve. Tehát minden városban más áruja van a vegyesboltnak.
A saját kereskedő kiépítésének az az előnye, hogy más városok lakóinak a tárgyak négyszer olyan drágák, mint a város lakóinak.
A kiépíthető maximális szint 25.
Mozi
A moziban naponta pár rövid reklámot nézhetsz meg, amely után jutalmakat is kapsz: 1. szinten 1% életerő, 1 energiapont vagy 1% motiváció. Ez a jutalom a 3. szinten a duplájára nő, míg az 5. szinten 3-3 pont jár. Idegen városokban ez az érték mindig 1.
A kiépíthető maximális szint 5.
Útjelző tábla
Az útjelző tábla segítségével könnyen az aktuális városhoz tudsz sétálni.
Ugrás az oldal tetejére