Teszt
Erődharcok
Egy város egy másik idegen város erődjét támadással veheti át. A támadó város egy tisztviselőjének el kell mennie az erődhöz, és kihirdetni a harcot. A következő 24 órában minél több játékosnak jelentkeznie kell a harcra a támadáshoz illetve a védekezéshez.
Erődharc kihirdetése Csak a város tisztviselője hirdetheti ki a harcot. Ehhez annál az erődnél kell lennie, amelyiket meg akarja támadni. Az erőd méretétől függően egy támadás ára 1500 $ és 10 000 $ között mozog. Az 1.31-es frissítés óta minden - az elmúlt két órában kihívott - erőd után a kihívási költség megduplázódik. Ha nem hívtak ki erődöt, az ár az alaphelyzetbe áll vissza. A pénz a támadó város pénztárából lesz levonva. Az erőd elleni támadást nem lehet visszavonni, 24 órával később a harc megkezdődik. Ugyanazt az erődöt a kihirdetés után leghamarabb 48 órával lehet újra kihívni (vagyis a harc után 24 órával).
Csatlakozás az erődharchoz Az erődharchoz az erőd profilján lehet csatlakozni. A jelentkezéshez a 2.08-as frissítés óta nem szükséges elmenni az erődhöz. Az erődharcban viszont csak akkor vehetsz részt, ha a kezdéskor az erődnél tartózkodsz! A részvételhez nem szükséges, hogy város tagja legyél. A támadó város, illetve a támadó város szövetségének játékosa csak támadhat, a védekezőé csak védekezhet.Amint egy erődöt megtámadnak, a városok tagjai automatikusan kapnak erről jelentést, és a térképen is látszik a támadás.
Részvétel A harcban való részvételhez nem kell online lenned. A korábbi eszméletvesztés sem gátol meg a részvételben. De időben jelentkezned kellett és a harc kezdete előtt az erődben kellett lenned. Ha nem vagy online, akkor a karaktered úgy viselkedik, ahogy megadtad neki. Megpróbál eljutni a megadott helyre, amit megjelöltél. Ha nem választottál ki ilyet, akkor egy helyben marad. Ez a védő oldalon történik így, viszont ha támadónak álltál de nem adsz meg kezdőmozgást, akkor a zászló lesz a karakter célja. A harc közben is átveheted a karaktered irányítását, de korábban jelentkezned kell az erődharcra. Tehát ha elkezdődött a harc, már nem tudsz csatlakozni.
Pozicionálás Amint csatlakozol egy erődharchoz, választhatsz magadnak egy pozíciót. Támadóként a pirossal jelölt területen, védőként a kékkel jelölt területen pozicionálhatod magad. Egy második klikkel kiválaszthatod, hogy merre akarsz mozogni, ezt viszont nem kötelező beállítani, a célkeresztet állíthatod a saját karakteredre is, ebben az esetben amíg nem adsz újabb utasítást a mozgásra, addig a helyén marad. A helyedet és a mozgásod célját a harc kezdetéig bármikor megváltoztathatod. Amennyiben ugyanarra a mezőre két játékos is elhelyezi magát, akkor a játékosok toborzásnál kapott rangja alapján a nagyobb rangú játékos kapja meg a helyet. Ha a játékosok rangja megegyezik, azé lesz a hely, aki előbb választotta. Amennyiben nem választottál magadnak pozíciót, akkor véletlenszerűen leszel elhelyezve a megfelelő oldalon. Ha csatlakoztál egy erődharchoz, akkor a megszokott módon folytathatod a munkát vagy a párbajozást, és mozoghatsz a térképen. A lényeg az, hogy még mielőtt elkezdődik a harc, visszaérj az erődbe, különben lemaradsz a harcról és dezertőr leszel.
Toborzás A védő/támadó város vezetői automatikusan tábornoki rangot kapnak, a tanácsosok és a védő oldalon az erődbe behívott többi tagváros vezetője kapitányi ranggal rendelkezik. További kapitányokat a tábornokok tudnak kinevezni. Mind a tábornok, mind a kapitány tud toborozni a harc kezdete előtt, de csak akkor, ha ő is bejelentkezett a csatába. A csata kezdésénél elsősorban a tábornokok, illetve a kapitányok kerülnek be, majd az őrmesterek, végül a közlegények. Ha van még hely a harcban, akkor az újoncok, majd a tartalékosok is játszhatnak, a legkevesebb esélyük az árulóknak van. A bekerülési sorrendről lejjebb bővebben is olvashatsz. A harc kezdetekor jelentést kapsz, melyben szerepel, hogy részt veszel-e a harcban, vagy sem, illetve ha nem, akkor miért nem jutottál be, esetleg árulónak lettél megnevezve, vagy pedig már minden hely foglalt volt és ezért nem kaptál rangot.
A tisztek némíthatnak a chaten, ami azt jelenti, hogy csak ők tudnak a chatre írni. Ennek segítségével elérhető az, hogy az erődharc irányítása átlátható maradjon. A némítást A némítás feloldásához használhatod a |
A harc
A harcban támadók és védekezők állnak egymással szemben. A támadók célja a zászló megszerzése és megtartása 5 körön keresztül, vagy minden védő legyőzése. A védők célja az erőd megtartása 55 körön keresztül, vagy az összes támadó legyőzése.
Szektorok és mezők A térképen szektorok és mezők vannak. Minden mezőn egy játékos állhat. Egy szektorban vagy csak támadók vagy csak védők állhatnak. Körönként minden játékos egy lövést ad le és mozog. Egy szomszédos szektorba mehet, ha ott éppen nem áll ellenséges játékos, vagy nem foglalja el az összes mezőt a többi csapattárs. Átlósan nem lehetséges a mozgás szomszédos szektorba. Bizonyos szektoroknak különleges tulajdonságai vannak, javítják vagy rontják a játékos értékeit: Vannak szektorok, amelyek előnyöket adnak a célzási és kitérési képességeidre. A fal, az épületek és a tornyok által adott bónuszok a kiépítettségi szintjüktől függenek. A támadók és a védők az épületeken és a mezőkben ugyanazokat a bónuszokat kapják. |