„Párbaj” változatai közötti eltérés

Innen: The-West wiki HU
Jump to navigation
Nincs szerkesztési összefoglaló
145. sor: 145. sor:


Tippek, ötletek: [[Párbaj - javasolt pontozás]]
Tippek, ötletek: [[Párbaj - javasolt pontozás]]
[[Kategória:The West információk]]

A lap 2013. május 1., 21:39-kori változata

Tapasztalati pont << Tartalomjegyzék >> Városok

Fájl:Parbajgig.gif Párbajok

Egy párbaj harc két játékos között. A párbajozáshoz város tagjának kell lenned, és szükséged van egy temetkezési vállalkozóra (a város párbajpontszámát a temetkezési vállalkozóban a nyert és vesztett párbajok különbségének ötszöröse adja amennyiben pozitív a mérleg). Ezután el tudsz menni egy idegen városba, ahol a kocsmában egy listát kapsz, hogy kiket tudsz ott kihívni. Ha az adott játékos éppen alszik, erődharcban vesz részt vagy korábban kiütötték, akkor nem tudod kihívni.

A kocsmában a lehetséges ellenfelek mellett megtalálod a párbajszintjüket és a tapasztalati pontot, melyet a párbaj megnyerésével megkaphatsz. Nem biztos, hogy pont ennyit fogsz kapni egy győztes párbajjal, ugyanis erre a párbajokra irányuló motiváció is befolyással van, ami minden egyes általad kezdeményezett párbajjal csökken három ponttal. Ha például a motiváció 77%-on áll, és a játékos 100 tapasztalati pontot kapna, akkor csak 77-et kap. Mindig csak a saját motiváció számít, akkor is, ha a kihívott nyer. A motiváció naponta 10 ponttal nő.

A motivációt buffokkal is növelheted, ezek listáját megtalálod ITT.

Minden párbaj a kihívó 12 energiapontjába kerül. Ez független a párbaj kimenetelétől.

A párbaj menüpont alatt tudsz változtatni a beállításokon, hogy az egyes körökben hova célozzon a karaktered és merre térjen ki. Szintén itt látod, hogy az egyes párbajképességekre mennyi képességpontot osztottál el eddig.

Párbaj menete

Egy párbaj nyolc körös. Minden játékosnak nyolc lehetősége van a találatra és a kitérésre. Az ellenfél legyőzéséhez a találati érték, a védekezésnél a kitérési érték számít. A kihívó számít támadónak, a kihívott a védő.

Találati érték

Kepessegek celzas.png A találati értéket a célzás képesség határozza meg.

Kepessegek taktika.png
Kepessegek fellepes.png

Vagy a támadó vagy a védekező találati értéke csökkenhet. A taktika képességen keresztül a védő kihasználja a hazai pályán támadják meg, ahol ő jobban ismeri a terepet. A fellépés képességet pedig a támadó használja ki, megfélemlíti az ellenfelét. Ha a védekező taktikai értéke magasabb a támadó fellépési értékénél, akkor csökken a támadó találati értéke. Ha a támadó fellépési értéke nagyobb a védő taktikai értékénél, akkor csökken a védő találati értéke. Minél nagyobb a különbség a két érték közt, annál jobban csökken a találati érték.

Kitérési érték

Kepessegek kiteres.png A kitérés értékét a kitérés képesség határozza meg.

Tűzharc

Minden harcban nyolcszor támad a támadó és a védő is. Mindegyiknek nyolc lehetősége van sérülést okozni. A támadó kezdi a sort. Ütő- és lőfegyverek is vannak, de a következőkben az egyszerűsítés kedvéért csak lőfegyverekről beszélünk.

Egy lövésnél a lövő találati értéke a megcélzott kitérési értékével kerül összehasonlításra. Egy véletlen érték és a találati érték, illetve egy véletlen érték és a kitérési érték közt kerül összehasonlításra. Amennyiben a találati érték nagyobb, akkor a támadó sérülést okoz. Ha kisebb, akkor nem talál. Ezután a szerepek megcserélődnek.

Sérülés

Sérülés akkor jön létre, ha az egyik játékos eltalálja a másikat, tehát a találati érték nagyobb a kitérési értéknél. A sérülés mértéke a fegyvertől függ. Minden fegyvernek van egy minimális és egy maximális sérülési értéke. Találatkor egy véletlen érték kerül e két érték közt meghatározásra, amit a másik elszenved, viszont a sebesülést még módosítják az alábbi képességek is:

Kepessegek utoero.png
Kepessegek loves.png
Kepessegek szivossag.png
Kepessegek reflex.png

Két különböző párbajfegyver van, ütő- és lőfegyverek. Egy ütőfegyver erejét az ütőerő képesség növeli, de mindenek előtt az ellenfél szívósság képessége csökkenti. Egy lőfegyver erejét a Lövés képesség növeli, de főleg az ellenfél reflex képessége csökkenti. Nagy ütőerővel rendelkező játékos tehát inkább ütőfegyvert, nagy lövőértékkel rendelkező játékos inkább lőfegyvert használjon.


Találati zónák

A találati zónákkal tudod változtatni a találati esélyt és a kitérést, támadási és védekezési taktikát választhatsz magadnak. Ezt a párbaj menüpontban teheted meg.

Itt tudod beállítani, hogy melyik testrészre célozz. Ettől függ a találat erőssége is. Ha eltalálod a vállat, akkor 15%-kal, ha a fejet, akkor 50%-kal több sérülést okozol. A karokon a sérülés normális.

Azt is megadhatod, hogy merre akarsz kitérni:

  • Leguggolhatsz, így védheted a fejet és a két vállat.
  • Kitérhetsz balra, így védve a jobb kart, a jobb kezet és a fejet.
  • Kitérhetsz jobbra, ezzel a bal karod, a bal vállad és a fejed véded.
  • De célozhatsz is, ezzel a következő körben kétszeres találati értéket kaphatsz.

Egy párbaj nyolc körből áll. Az első körben érvényes beállítások az ötödikben is élnek. A másodiké a hatodikban, a harmadiké a hetedikben és a negyediké a nyolcadikban.

A párbaj nyertese

Az a játékos nyer, aki több sérülést okoz a párbajban. Amennyiben egyenlő sérülést okoznak, akkor a kihívott nyer. Ha az egyik játékos eszméletét veszíti a párbaj alatt, akkor mindig a másik nyer, még akkor is, ha kevesebb sérülést okozott. Ha valaki eszméletét veszti párbaj során, akkor 48 óráig nem párbajozhat.

Párbaj előfeltételei

Egy párbaj létrejöttéhez bizonyos előfeltételeknek kell teljesülniük. Nem mindenki párbajozhat mindenkivel.

  • A védekezőnek egy város tagjának kell lennie
    • Az 1.29-es frissítés óta akkor is ki lehet hívni valakit, ha már nem tagja egyetlen városnak sem, viszont még korábban vérdíjat tettek a fejére!
  • A támadónak egy város tagjának kell lennie. A városnak szüksége van egy temetkezési vállalatra.
  • Az 1.29-es frissítés óta a támadónak nem a védekező városában kell tartózkodnia, hanem a védekező utolsó ismert pozíciójára kell elmennie. A védekezőnek nem kell a városában tartózkodnia.
  • A támadónak legalább 12 energiapontra van szüksége.
  • Mindkét játékosnak lehetősége kell legyen tapasztalati pontok szerzésére. Ez a párbajszintből adódik, akinek hozzád képest sokkal kisebb vagy sokkal nagyobb a párbajszintje, azzal nem tudsz harcolni, a párbaj nem lehetséges.
  • A védekező játékost óránként legfeljebb egyszer támadhatod meg.
  • A védekező játékos nem lehetett eszméletlen az utóbbi 48 órában.
  • A támadó játékos nem lehetett eszméletlen az utóbbi 48 órában.
  • A védekező játékos nem tartózkodhat a hotelben és nem vehet részt erődharcon.
    • Az 1.3-as frissítés óta az utolsó párbajtól számított 45 percen belül a támadó bárki számára kihívható még akkor is, ha már hotelben alszik!

Párbaj jutalma

A párbaj nyertese kétféle jutalmat kap a párbajért.

Megkapja a vesztes készpénzének egyharmadát. Ha nem volt a vesztesnél pénz, akkor nem kap semmit. Amennyiben eszméletét veszti a vesztes, akkor elveszíti összes készpénzét, de a nyertes akkor is csak az egyharmadát kapja meg.

A nyertes tapasztalati pontokat is kap a párbajért. Hogy mennyit, az a párbajszintjétől és az ellenfél párbajszintjétől függ.

A 2.02-es frissítés óta a párbaj győztese kétféle tapasztalati pontot kap. Az alábbi képletből számolt összeg a párbajlistán jelenik meg, ebből számolja a rendszer a párbajszintet is:

(7 * a vesztes párbajszintje) - (5 * a nyertes párbajszintje) + 5.

Ennek az összegnek a háromszorosát a győztes megkapja a normál ranglistás tapasztalati pontként.
Mindkét számot a párbajjelentés kiírja.

Végül, de nem utolsó sorban, ha a támadott játékoson volt vérdíj, azt is megkapja a győztes játékos.

Párbajszint

A játékos párbajszintje a szintjéből és a párbajokban szerzett tapasztalati pontokból adódik. Minél több tapasztalati pontot szerzett párbajokból, annál magasabb a szintje.

Párbaj kalandellenféllel

A kalandellenfelek elleni párbajok hasonlóan zajlanak, mint a többi játékos elleniek. Három dologban különböznek:

  • A kalandellenfél nem kapja meg a pénzed, akkor sem, ha elveszíted a párbajt.
  • Egy kalandellenfelet akárhányszor kihívhatsz párbajra, amíg le nem győzted vagy vesztettél ellene, attól függően mit kíván a kaland. Nincs várakozási idő a párbajok közt, mint a más játékosokkal való párbajozáskor.
  • Ha elveszíted az eszméleted nem kapsz 48 órás védelmet a párbajok ellen.

Figyelem: A kalandellenfelekkel való párbajozáskor is elveszítheted az eszméleted és a készpénzed.

NPC párbajok

Az 1.27-es frissítés óta bármikor lehetőséged van a párbajok menüpontnál banditákkal megküzdeni. Az ellenfeleknek itt nincs párbajszintjük, viszont a képüknél látod hogy melyiknek hány képességpontja van a párbajos értékekre osztva, illetve felül azt, hogy milyen nehézségi szintnél jársz - ez ahogy egymás után nyered a párbajokat nő, viszont az idő teltével visszaáll nullára.

Npc.png

Minden egyes NPC párbaj öt energiapontodba kerül és kettővel csökkenti a párbajra irányuló motivációdat. Ha egy párbaj lezajlott másfél perc múlva érkezik újabb ellenfél az előbb kihívott helyett, győzelem esetén tapasztalati pontot és pénzt is kapsz, viszont eszméletedet és pénzedet ugyanúgy elvesztheted, mint egy rendes párbajnál, de 48 órás védelmet nem kapsz.

Vérdíj

Az 1.29-es verzió óta lehetőség van vérdíjat kitűzni más játékosok fejére, illetve a kitűzött vérdíjakat behajtani.

Vérdíj kitűzése

Verdij2.png

Ahhoz, hogy vérdíjat tűzhess ki valakinek a fejére nincs más dolgod, mint a játékos profilján a vérdíj kitűzése gombra kattintani. Ez a gomb csak akkor jelenik meg, ha a városodban már kiépült a Seriff legalább 1. szintre.

Ekkor az alábbi ablak lesz látható:

Verdij.png

Itt megadhatod, hogy milyen okból szeretnél vérdíjat tenni a fejére, illetve add meg azt is, mennyi pénzt vagy hajlandó adni azért, hogy valaki egy párbajban elverje. Lehetőséged van arra is, hogy csak akkor járjon a jutalom ha a körözött személyt kiütik, ehhez jelölt be a Halál-t. Ha kész vagy, kattints a körözés kiírása gombra.

Ekkor a játék azonnal levonja a számládról az általad felajánlott pénzösszeget.

Fontos megjegyezni, hogy akkor is kitűzhetsz vérdíjat egy játékos fejére, ha már más megtette ezt előtted. Ilyenkor a játékosra kitűzött vérdíj összege összeadódik, és annyival többet kap a vérdíjat behajtó játékos.

Vérdíj behajtása

A seriff falán láthatod a környéken lévő körözött játékosokat. Ha úgy érzed, valamelyiküket meg tudod verni párbajban, kattints a körözési plakátjára, ezzel megnyílik a profilja. Ezután hívd ki párbajra, és ha sikerrel jársz, a fejére kitűzött vérdíjat azonnal megkapod. Fontos megjegyezni, hogy nem szükséges a körözési plakátra kattintanod. A vérdíjat akkor is megkapod a körözött játékos legyőzéséért, ha még csak nem is tudtad, hogy körözik :)

Kiegészítés

Tippek, ötletek: Párbaj - javasolt pontozás