MPI

Innen: The-West wiki HU
A lap korábbi változatát látod, amilyen Innogames (vitalap | szerkesztései) 2014. október 26., 17:31-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Újraéledés)
Jump to navigation
Vorostabla.png

Ez a szócikk olyan funkciót ír le, amely még nem része a magyar világokon futó verziónak, hozzánk majd csak később érkezik, így hibák előfordulhatnak benne.
A súgó naprakészen tartása miatt előfordulhat, hogy egyes szócikkeket az adminok előre elkészítenek.

Kérünk, hogy hagyd figyelmen kívül az itt látottakat!

MPI

A kalandok (Multiplayer Instances) élő idejű, körökre osztott többfős csaták egy új típusú térképen. Az erődharcokkal ellentétben itt több játékmódra van lehetőség, és a játék sokkal összetettebb a körönként egyszeri lövésnél és lépésnél. Zöldfülűek és veteránok egyaránt örvendhetnek a 3D nézetnek az egyszerű felülnézeti ikonok helyett. Mielőtt belevetnéd magad az első harcba, ez a leírás bemutatja a kalandok alapjait. Összefoglaló: a kalandok körök sorozatából állnak. Minden körben minden játékosnak lehetősége van használni a képességeit mozgásra, gyógyításra, lövésre, vagy az ellenfél akadályozására. A képességek igényelhetik az egyik, vagy akár mindkét energia pontodat, ez szabja meg, hogy hány cselekvést hajthatsz végre egy körben. A játékmódtól függően a játékosok azért küzdenek, hogy a rendelkezésre álló körökön belül teljesítsék a győzelem feltételeit.

Kezdés

Felulet multiplayer.png

Kétféleképpen csatlakozhatsz a kalandokhoz: a várólistán keresztül, vagy egy egyéni játékhoz csatlakozva. (Az egyéni játékok jelenleg nem érhetők el.) Hogy a listára kerülj, válaszd ki az alsó menüből az utolsó ikont, utána válassz egy pályát a legördülő menüből, és kattints a csatlakozásra. Ha elegendő számú ellenfél gyűlt össze, automatikusan az előkészületekhez kerülsz, és értesítést kapsz a böngésződben. A csoportosításnál minden játékos kap egy pontszámot, ami alapján játékba kerülhet. Ha elég ember áll sorban, akkor a nagyon eltérő pontszámúak nem kerülhetnek egy játékba. Jelenleg ezek a pontok megegyeznek a játékos szintjével, de a jövőben figyelembe vehetjük az egyéni statisztikákat. Másképp szólva a harcok megnyerése vagy elvesztése nem befolyásolja a kezdő pontszámodat.

Az előkészületek

Az előkészületek képernyője mutatja mindkét csapatot, és lehetőséget nyújt, hogy felkészülhess a mérkőzésre. Ha nem vettél kézbe balkezes fegyvert, a felhasználóneved mellett megjelenik a 'fegyvertelen' jelzés. Ezt a kezdésig még pótolhatod. A neved és a készenléti állapotod jelzése között három üres mezőt látsz, a képességek oszlopban. Ezek bármelyikére kattintva kiválaszthatsz egy képességet a mérkőzéshez. Vidd az egered a sorok fölé, hogy megjelenjen a képesség részletes leírása. A rendszer 1 perc után elindítja az ütközetet! Megjegyzés: ha bármelyik játékos kilép az előkészületekből, az automatikusan bezár, és minden játékos visszakerül a kezdőképernyőre. Kérünk, hogy légy erre tekintettel, és ne lépj ki meggondolatlanul!

Körök

A kalandok körökre vannak osztva. Minden kör nagyjából 25 másodpercig tart, ez elég idő arra, hogy kiválaszthasd, mit szeretnél csinálni. Minden körben 2 energiapontot használhatsz el, és minden cselekvés 1 energiapontba kerül. (Kivéve a területgyógyítás képesség, mert az mindkét energiapontodat elhasználja.) A jobb alsó sarokban a nyílra pillantva láthatod a saját csapatod felsorakoztatott lépéseit, ezek ebben a sorrendben fognak lezajlani. A saját műveleteidet törölheted is az x gombra kattintva, de az újonnan beállított cselekvés a sor végére kerül.

Ikon Név Leírás Lecsengés
(kör)
Hatótáv
(mező)
Walk.jpg Mozgás Lépéshez kattints erre az ikonra, majd kattints a térképen egy mezőre a téged körülvevő színezett zónában. A következő körben fogsz odalépni. 1
Shoot.jpg Lövés Támadáshoz kattints erre az ikonra, majd kattints egy ellenfélre a térképen. A következő körben az ő irányába fogsz lőni. Figyelem! Ha egy csapattárs van a golyó útjában, akkor a csapattársadat fogod lelőni! 1
Heal.jpg Gyógyítás Gyógyítsd a célpontodat maximum életerejének 5%-ával. 3 5
Areaheal.jpg Területgyógyítás Gyógyíts minden közeli játékost a hiányzó életerő 10%-ával. 5 5
Quickshot.jpg Gyors lövés Két egymás utáni lövést adsz le, a sebzés 75%-ával. 3
Inspire.jpg Inspiráció Minden közeli csapattag sebzését 5%-kal fokozod. 3 5
Barrel.jpg Hordógurítás Öt hordót rak le egy választott irányba, ami felfog egy lövést és korlátozza a mozgást. 3 1
Eagleeye.jpg Sasszem A következő lövésed 25%-kal pontosabb lesz, és 10%-kal több esélyed lesz a kritikus találatra. 3
Snakeshot.jpg Kígyómarás Egy átlagos lövést ad le, és további 3 körig veszi le a célpont életerejének 10%-át. 3
Snare.jpg Csapda 50% esélyt ad arra, hogy a célpontod csapdába esik, és a kör további részében nem tud mozdulni. 5 3

Kritikus találat: Kis eséllyel bármelyik lövés kritikusan talál, 25%-kal nagyobb sebzést okozva az átlagosnál. A kritikus találat jelzése a kör során sárgával történik, míg a hagyományos találatoké fehérrel.

Mozgás

Ha lépni szeretnél, kattints a képesség ikonjára, ami úgy néz ki, mint egy pár lábnyom, aztán kattints egy mezőre a térképen a téged körülvevő színezett területen. A következő körben oda fogsz lépni.

Támadás

Támadáshoz kattints a képesség ikonjára, ami egy célkeresztet ábrázol, majd kattints egy ellenséges játékosra a térképen. Az ő irányába fogsz lőni a következő körben. Vigyázz, hogy merre lősz, nehogy a saját csapattársad kerüljön az útba!

A térkép

Tárgy Leírás
Zöld

Saját csapat indulóhelye
Szürke

Ellenfél csapat indulóhelye
Vörös

Vörös csapat által elfoglalt épület
Kék

Kék csapat által elfoglalt épület
Fehér

Semleges terület
Sárga

Akadály: mozogni, vagy átlőni nem lehet rajta

A cél: foglald el és tartsd meg

A roham Tombstone-ért egy uralmi térkép. A cél, hogy elfoglaljátok a három kulcsfontosságú stratégiai pontot, a bankot, a kocsmát és a szélmalmot, és olyan sokáig tartsátok őket kézben, amilyen sokáig csak lehet. Minden épület, amit a kör végén birtokoltok, egy pontot hoz a csapatnak. Az a csapat nyer, aki elsőként éri el a 35 pontot, vagy ha ez nem következik be a legutolsó körig, akkor az a csapat nyer, aki előrébb tart. A pontokat és az épületek állapotát a képernyő közepén, felül láthatod.

Épületek elfoglalása

Az épület elfoglalásához állj az azt körülvevő fehér színű zónába. Minél többen álltok a zónában, annál hamarabb tudjátok elfoglalni az épületet. Pár kör után a zóna színe a csapatod színével megegyezőre változik (kék vagy piros). Nem kell a zónában maradnotok; csak akkor szűnik meg uralmatok az épület felett, ha az ellenfél odalép, és hasonló módon elfoglalja.

Épületek elfoglalása

Kezdéskor minden épület semleges zóna. Ahhoz, hogy elfoglalj egy épületet, az azt körülvevő színezett területre kell lépned. Minél többen vagytok ott a csapatodból, annál hamarabb foglaljátok el az épületet. Az épületek feletti uralom aktuális állását a fenti középső mező mutatja. A nagy kört kitöltő szín jelzi a csapatot, aki elfoglalta az épületet (ha van ilyen). Ha az épület éppen foglalás alatt áll, a körnek csak egy bizonyos szelete lesz színes, jelezve a foglalás szintjét. Két szint van a semleges (üres) és az elfoglalt (teljes) állapot között; az egyiket a kör harmada, a másikat a kör kétharmada mutatja. Jellemzően a mezőn található minden játékos egy ponttal befolyásolja ezt a szintet. Azonban ha az állapot semlegesre vált, az uralom szintje nem növekedik tovább egészen a következő körig. Ez azt jelenti, hogy több mint három emberrel felülmúlni az ellenséges létszámot mindig hatástalan, és mindig legalább két körbe kerül, hogy a semmiből indulva elfoglaljatok egy épületet.

Bank
Kocsma
Szélmalom

Győzelmi feltételek

Pond.png

Az a csapat nyer, aki előbb gyűjt össze 35 pontot. Ha mindkét csapat egyszerre éri el ezt a mennyiséget, vagy egyik csapat sem éri el ezt 35 kör alatt, a nyertest az alábbiak szerint hirdetik ki:

  • az a csapat nyer, akinek több uralmi pontja van.
  • az a csapat nyer, aki több ellenfelet ütött ki.
  • az a csapat nyer, aki több sérülést okozott.

Jutalmak

Ahogyan a csapatod halad a játékmód győzelmi feltétele felé, különböző fokozatokat értek el. Ezek a fokozatok jelzik az előrelépést a győzelem felé, azaz hogy elértetek 7, 14, 21, 28 vagy 35 pontot az uralkodó módban. Ahogyan a névből is sejthető, a magasabb szint nagyobb jutalmat biztosít a kaland játékosai számára. Jutalmat kapsz attól függetlenül, hogy a csapatod nyer vagy veszít, még akkor is, ha a győzelem feltételei nem teljesülnek a rendelkezésre álló körök alatt, vagy a játék megszakad inaktivitás miatt.

Veterán pontok

A veterán pont a játék új pénzneme, ami kifejezetten a kalandok számára készült. Minden kaland után egy bizonyos számú veterán pontot kapsz attól függően, hogy melyik jutalmi szintet értétek el (ha túl korán kilépsz a kalandból, nem kapsz jutalmat). A jutalom lehet 250 veterán pont a végső szint eléréséért, de akár nulla is, ha egy szintet sem sikerül teljesíteni. A veterán pontokat az Union Pacific Shopban lehet elkölteni, és jelenleg csak itt is lehet megtekinteni őket.

Elért pont Veteránpont
7 50
14 100
21 150
28 200
35 250

Hadizsákmány

A zsákmányt tartalmazó ládák új tárgyak, amelyek kifejezetten a kalandok számára készültek. Buffok mellett egy teljesen új szett darabjait is tartalmazzák. A ládák az utolsó jutalomszint eléréséért járnak a kalandok végén, illetve a UP Shopban is meg lehet vásárolni őket veterán pontokért cserébe.

Tárgy Leírás
Tapasztalat növelő Tapasztalat növelő +25% tapasztalat a munkákból, párbajokból és az erődharcokból

Időtartam: 8 óra

Találati esély növelő Találati esély növelő +25% találati esély

Időtartam: 8 óra

Szerencse növelő Szerencse növelő +25% szerencse

Időtartam: 8 óra

Fizetség növelő Fizetség növelő +25% fizetség a munkákból és a párbajokból

Időtartam: 8 óra